Kapitánka Kate McCue prevezme kormidlo na novej Celebrity Beyond

14. október 2021 - Prezidentka a generálna riaditeľka prémiovej plavebnej spoločnosti Celebrity Cruises Lisa Lutoff-Perlová oznámila, že Kate McCueová, prvá americká kapitánka výletných lodí, prevezme kormidlo najnovšej lode Celebrity Beyond. Táto loď bude treťou z úspešnej a revolučnej triedy Edge a vypláva na svoju prvú plavbu už na jar 2022. 

Kapitánka lode Celebrity Beyond, Kate McCueová. Source: Celebrity Cruises Press Center
Zdroj: Celebrity Cruises Press Center

Ženy na kapitánskom mostíku

Vo svetovom merítku sa stala úplne prvou lodnou kapitánkou Švédka Karin Stahre-Jansonová na lodiach flotily Royal Caribbean v roku 2007. Nasledovali Inger Klein Thorhaugeová pre Cunard Line (2010), Sarah Bretonová pre P&O Cruises (2010), Lis Lauritzenová pre Royal Caribbean, a Margrith Ettlinová pre Silversea (2013).

Kapitánka Kate McCueová

Pre orientáciu vo svojom budúcom povolaní sa Kate McCueová rozhodla už ako 12-ročná, po absolvovaní svojej prvej rodinnej plavby na Bahamách. Povedala vtedy svojmu otcovi, že keď bude veľká, stane sa Cruise Director (riaditeľkou plavby).  A on jej odpovedal, že bude môcť robiť, čo len bude chcieť, vrátane lodnej kapitánky.

Kate vyštudovala námornú univerzitu a námornú akadémiu v Kalifornii.  Jej prvou prácou na výletných lodiach po vyštudovaní bola pozícia 3. dôstojníčky s Disney Cruise Line. V 2003 sa stala 2. dôstojníčkou pre Royal Caribbean, kde sa už po jednom roku vypracovala na pozíciu 1. dôstojníčky. V 2009 na Námornom technologickom inštitúte v Baltimore zavřšila svoje štúdiá získaním oprávnenia prvého dôstojníka a kapitána (Chief Mate and Master's Licence).

V roku 2015, po výzve prezidentky spoločnosti Celebrity Cruises, Lisy Lutoff-Perlovej, Kate McCueová nastúpila na miesto kapitánky na lodi Celebrity Summit, ako prvá žena z USA na takejto pozícii na veľkej výletnej lodi. V 2018 prešla na Celebrity Equinox a následne na prelomovú Celebrity Edge (2019).  8. marca 2020 vstúpila do histórie, keď na tejto lodi velila prvému výlučne ženskému obsadeniu palubného mostíka a tímu dôstojníčok.
A bola to práve ona, ktorá viedla flotilu Celebrity opätovne do prevádzky, keď sa 26. júna 2021 loď Celebrity Edge stala počas pandémie koronavírusu prvou výletnou loďou, ktorá po viac ako roku odmlky výletných plavieb vyplávala s hosťami z amerického prístavu.

"Kapitánka Kate prekročila význam pozície kapitána - je hlasom a príkladom inkluzívnosti, rozmanitosti a zmeny, “ povedala Lutoff-Perlo. "Neustále premýšľa o tom, ako môže ísť ďalej a vyššie, pričom odzrkadľuje výnimočný dizajn a predstavivosť lode, ktorú bude viesť. Som nadšená pri predstave, ako vezme našich hostí na miesta, ktoré im otvoria oči pre krásy sveta okolo nich a zažijú cestovanie na novej luxusnej lodi nezrovnateľnej s inými. “

Odkedy sa stala kapitánkou, McCueová inšpirovala mnohých ľudí z rôznych oblastí života, aby taktiež nasledovali svoje sny. Stala sa celebritou sociálnych médií s takmer 3,5 miliónom sledovateľov na sociálnych sieťach, kde zdieľa pohľady do zákulisia námorného života a približuje verejnosti profil kapitánky výletnej lode.

„Byť vyvolený pre vedenie nového plavidla je cťou pre každého kapitána a je to pre mňa absolútny splnený sen. Vždy hovorím, že keď to vidíte pred sebou, môžete sa tým stať a dúfam, že Celebrity Beyond sa poplaví ako inšpirácia pre všetkých, aby videli za hranice konvencií pri dosahovaní akýchkoľvek životných cieľov, “povedala McCueová.  "Som Lise navždy vďačná za to, že toto dielo lásky zverila mne ako kapitánke. Uváženosť a predstavivosti, ktorú do tejto lode vložila, sa vyrovná len jej pokrokové úsilie posunúť priemysel za hranice súčasného stavu. "


Zdroj: YouTube - oficiálny kanál Celebrity Cruises

Okrem týchto prvenstiev, s menom Kate McCueová sa viaže ešte jedna zaujímavá výnimočnosť: jej bezsrstá Sphynx mačka s príhodným menom Bug Naked (nahý chrobák) je jedinou mačkou na svete, ktorá žije na výletnej lodi. 

Nová loď Celebrity Beyond

Dynamická kapitánka uvádza novú éru značky Celebrity Cruises - loď Celebrity Beyond predstavuje novú formu luxusu. Jej originálny štýl je výsledkom práce tímu svetových ikon moderného životného štýlu - interiéry navrhované britskou dizajnérkou Kelly Hoppen CBE,  detaily z dielne amerického dizajnéra Nate Berkusa, kulinárne fantázie Michelin šéfkuchára Daniela Bouluda ako aj wellness zážitky a produkty firmy goop s majiteľkou Gwyneth Paltrow, ako špeciálnou poradkyňou pre dobrú náladu.

Celebrity Beyond je o 21 metrov dlhšia ako jej inovatívne staršie sestry Celebrity Edge (2018) a Celebrity Apex (2020). Má 17 palúb  a každý jej prvok bol starostlivo navrhnutý s ohľadom na dojem a estetiku, s novými priestormi a rozšírenými verziami už obľúbených charakteristických priestorov:

  • Exkluzívny The Retreat pre hostí apartmánov suite teraz s 2 otvorenými palubami
  • Transformačné ubytovania, od 2-poschodových víl s bazénom po kajuty s "nekonečnými" balkónmi
  • Rozšírená záhrada Rooftop Garden a úžasná opaľovacia paluba s úrovňovými bazénmi
  • Viac-úrovňový Sunset Bar s viacerými terasami, ktorý definuje zadnú časť lode
  • Po prvýkrát na palube lode prémiová reštaurácia Daniela Bouluda "Le Voyage"
  • Centrálna hala Grand Plaza v novom vzdušnom prepracovaní presahujúca 3 paluby
  • Originálny vonkajší mostík Magic Carpet®, jedinečná značka Edge triedy, ponúkajúci hosťom popíjajúcim koktail alebo vychutnávajúcim si al-fresco večeru ničím nerušené výhľady.

Programy lode Celebrity Cruises pre inauguračnú sezónu

Loď Celebrity Beyond bude nielen najväčším a zároveň aj najluxusnejším plavidlo flotily Celebrity. Prvá plavba lode začína 27. apríla 2022: z anglického Southamptonu 10-nocí pozdĺž pobrežia západnej Európy; so zastávkami vo francúzskom Bordeaux; portugalskom Lisabone; španielskej Seville, Malage, Palme de Mallorca a vylodením v Barcelone v Španielsku.

Následne loď ponúkne v lete 2022 rôzne 9- a 10-nočné trasy po Stredomorí  s nalodením z Civitavecchie a Barcelony na západnej strane po talianskej a francúzskej riviére a smerom na východ po gréckych ostrovoch. 12. októbra 2022 Celebrity Beyond vypláva z Barcelony do New Yorku a odtiaľ 26. októbra zamieri na Floridu, aby zahájila sezónu v Karibiku.
Loď Celebrity Beyond. Source: Celebrity Cruises Press Center
Zdroj: Celebrity Cruises Press Center

Ak sa chcete o kapitánke Kate McCue (a o Bug Naked) dozvedieť viac, nájdete ju na sociálnych sieťach: TikTokInstagram alebo YouTube 

 

Späť na zoznam noviniek