2. plavba okolo sveta na rok 2023 pre spoločnosť MSC Cruises

 117 dní  43 destinácií  24 krajín sveta  9 nocí v prístavoch

Plavba okolo sveta 2023 - loď MSC Magnifica - mapa plavby
 

MSC Cruises plánuje na začiatok roka 2023 už dve plavby okolo sveta World Cruise. 

15. október 2021 - Spoločnosť MSC Cruises práve pridala ku svojej už vypredanej plavbe okolo sveta na sezónu 2023 aj druhý World Cruise program, s odlišnou trasou. Bolo tak rozhodnuté aj preto, že spoločnosť bola prinútená kvôli reštrikciám COVID-19 a nedostupnosti prístavov zrušiť plánovaný program World Cruise 2022.

Loď MSC Magnifica sa tak pripojí v januári 2023 k svojej sesterskej lodi MSC Poesia, pričom lode oboplávajú zemeguľu po rôznych trasách.

Obe lode majú spoločné termíny odchodu 4. januára 2023 z Civitavecchie, 5. januára z Janova, 6. januára z Marseille a 7. januára z Barcelony.

Po tom, ako takto bok po boku preplávajú Stredozemným morom, v Atlantickom oceáne sa lode od seba oddelia. MSC Poesia prejde Panamským kanálom, potom popri západnom pobreží Strednej a Severnej Ameriky, krížom cez Tichý oceán smerom do Ázie, cez Indický oceán a nakoniec sa cez Suezský kanál vráti do Stredozemia.
MSC Magnifica obopláva Južnú Ameriku, prekročí Južný Tichý oceán, zastaví sa v Ázii, potom cez vody Arabského a Červeného mora a nakoniec cez Suezský kanál vpláva späť do Stredomoria.

MSC Magnifica bude replikovať program zrušenej plavby plánovanej na január 2022 s MSC Poesia. Zákazníci, ktorí si túto pôvodnú plavbu zakúpili, takto neprídu o možnosť splniť si svoj celoživotný sen. Ak si presunú svoju rezerváciu na tento nový termín, MSC im navyše na znak poďakovania ponúkne aj jednu bezplatnú plavbu v čase od 1. januára do 3. mája 2022, "aby si počas tohto obdobia ešte mohli užiť dovolenku na lodi“.

Predaj plavby World Cruise 2023 s MSC Magnifica je už otvorený - DOSTUPNOSŤ A CENY NÁJDETE TU
Program na MSC Poesia je už vypredaný a k dispozícii sú iba miesta na čakacej listine.

Plavba okolo sveta MSC World Cruise s MSC Magnifica

MSC Magnifica počas svojej plavby navštívi 43 úžasných destinácií v 24 krajinách s 25 miestami Svetového dedičstva UNESCO na 5 kontinentoch. Počas tejto jedinečnej 117-dňová cesty okolo sveta loď dvakrát prekročí rovník a v 9 prístavoch má predĺženú zastávku s prenocovaním. 

Po vyplávaní zo Stredozemného mora MSC Magnifica navštívi Lisabon v Portugalsku, Funchal na Madeire a potom Mindelo na Kapverdoch, kde po prvýkrát prekročí rovník a zamieri cez Atlantik do Južnej Ameriky. Tu cestovateľov očakáva 11 nezabudnuteľných destinácií v Brazílii, Argentine, Uruguaji a Čile; vrátane predĺžených zastávok v Rio de Janeiro, v hlavnom meste Argentíny Buenos Aires a v prístave Ushuaia v argentínskej Patagónii.
Z Južnej Ameriky loď vypláva na Južný Tichý oceán, kde sa zastaví na exotických rajských ostrovoch Tahiti vo Francúzskej Polynézii a Rarotonga & Aitutaki, Cookove ostrovy. Trasa ďalej vedie na Nový Zéland a Austráliu, k destináciám ako Auckland, Napier Wellington, a 2 dni v Sydney.

Po austrálskej metropole padne dobre príjemný oddych na osamelých plážach ostrovov Lifou & Mare v Novej Kaledónii, na Alotau s nádhernými tyrkysovými vodami a na Papua Nová Guinea, než loď zmení kurz na indonézsky Lombok, potom Singapur a Port Klang, ktorý  je prístavom svetoznámeho Kuala Lumpur v Malajzii. Ďalším mestom na ceste okolo sveta je hlavné mesto Sri Lanky, Colombo, a po ňom 2 dni na indický Mumbaj. A ešte než sa loď na svojej spiatočnej ceste vnorí do Suezského kanálu, zastaví sa v ománskom Salalah a v jordánskej Aqaba.

S nie viac ako 4 po sebe nasledujúcimi dňami na mori, hostia si budú môcť vychutnať až 9 predĺžených zastávok s prenocovaním v prístavoch Rio de Janeiro (Brazília), Buenos Aires (Argentína), Ushuaia (Argentína), Valparaiso (Čile), Callao (Peru), Papeete (Tahiti), Sydney (Austrália), Benoa (Indonézia) a Mumbaj (India), ktoré im dajú príležitosť dôkladnejšie spoznať tieto nádherné svetové destinácie a vychutnať si večer a miestny nočný život na pobreží.

V cene plavby okolo sveta na MSC Magnifica sú okrem pobytu plavby zahrnuté aj:

• Nápojový balíček
• 15 organizovaných exkurzií v navštívených destináciách *
• Zľava 30% na služby práčovne

* Spoločnosť MSC Cruises je známa svojou širokou a rôznorodou ponukou organizovaných exkurzií na pobreží, programovaných tak, aby vyhoveli všetkým chutiam a ktoré hosťom poskytujú priestor na čo najlepšie využitie každého okamihu stráveného v navštívenej destinácii. Pri rezervácii plavby MSC World Cruise 2023 je až 15 exkurzií už zahrnutých priamo v cene plavby (ostatné výlety si môžete zarezervovať vopred alebo počas plavby).

Všetci členovia vernostného klubu MSC VoyagersClub majú extra zľavu 5% z ceny plavby. Za program World Cruise 2023 získajú trojnásobný počet klubových bodov, pričom tieto body (v závislosti od vybraného typu kategórie) budú pridané na ich klubovú kartu už po potvrdení plavby).
Členovia Silver, Gold a Diamond získajú navyše aj palubný kredit vo výške € 50 na osobu (táto ponuka platí pre rezervácie potvrdené do 30. novembra 2021).

Plavba okolo sveta World Cruise 2023 na MSC Magnifica

Podrobný program plavby

 1. Civitavecchia, Taliansko
 2. Janov, Taliansko
 3. Marseille, Francúzsko
 4. Barcelona, Španielsko
 5. Lisabon, Portugalsko
 6. Funchal / Madeira, Portugalsko
 7. Mindelo, Kapverdy
 8. Salvador, Brazília
 9. Rio De Janeiro, Brazília  noc v prístave
 10. Buenos Aires, Argentína  noc v prístave
 11. Montevideo, Uruguaj
 12. Puerto Madryn, Argentína
 13. Ushuaia, Argentína  noc v prístave
 14. Punta Arenas, Čile
 15. Puerto Montt, Čile
 16. Valparaiso > Santiago, Čile  noc v prístave
 17. Arica, Čile
 18. Callao > Lima, Peru  noc v prístave
 19. Hanga Roa / Rapa Nui, Čile
 20. Pitcairn Islands, Pitcairnove ostrovy
 21. Papeete / Tahiti, Francúzska Polynézia  noc v prístave
 22. Rarotonga, Cookove ostrovy
 23. Aitutaki / Araura, Cookove ostrovy
 24. Auckland, Nový Zéland
 25. Tauranga, Nový Zéland
 26. Napier, Nový Zéland
 27. Wellington, Nový Zéland
 28. Milford Sound, Nový Zéland
 29. Hobart, Austrália
 30. Sydney, Austrália  noc v prístave
 31. Mare Island, Nová Kaledónia
 32. Lifou / Loyalty Isl, Nová Kaledónia
 33. Port Vila / Efate island, Vanuatu
 34. Alotau, Papua-Nová Guinea
 35. Cairns, Austrália
 36. Darwin, Austrália
 37. Lombok Lembar Harbour, Indonézia
 38. Benoa / Bali, Indonézia  noc v prístave
 39. Singapore, Singapur
 40. Pelabuhan Klang, Malajzia
 41. Colombo, Srí Lanka
 42. Mumbaj (Bombaj), India  noc v prístave
 43. Salalah, Omán
 44. Aqaba, Jordánsko
 45. Suez Canal, Egypt
 46. Civitavecchia, Taliansko
Späť na zoznam noviniek